KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16969348

nr 1696 9348

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, Jaktbyte, 1937. Bildmått: 21x17 cm, yttermått inklusive ram: 45x36 cm. Ej signerad

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

måndag 28 april 2025
kl 20:16:11

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind